Confirm that the meta-tag is visible by visiting https://yashar-law.co.il/ and viewing the HTML source.
ישר יעקובי משרד עורכי דין
במקרים דחופים חייגו: 052-3200009

ערעור

במסגרת משפט פלילי ניתן להגיש ערעור של החלטת בית משפט רק בסוף ההליך כאשר התיק מסתיים, ולשם כך ניתנת תקופה של 45 יום לאחר מתן פסק הדין במהלכה ניתן להגיש ערעור. ניתן להגיש ערעור גם על הכרעת הדין וגם על גזר דין, ביחד ולחוד. יש לשים לב שגם התביעה יכולה להגיש ערעור אם ואינה מסכימה עם העונש שניתן או הכרעת הדין ואף במצבים בהם נאשם מזוכה בבית משפט.

ככלל, ניתן לערער כמעט על כל סוג של החלטה בהליך פלילי, אך זאת רק בסוף ההליך. לדוגמא, אפשר לערער על הרשעה פלילית, ואף על העונש שנגזר, וכן, ניתן גם לערער על קנס שניתן ועל שיעורו. על החלטות ביניים שניתנו באמצע ההליך ניתן לערער רק בסוף ההליך, למעט החלטות במסגרת מעצרים, או החלטה בעניין חומר חקירה או החלטה בעניין פסלות שופט.

לכל אחד הצדדים יש זכות להגיש ערעור וכאשר מוגשת ערעור חובה על בית משפט של ערעור לדון בערעור. לאחר גמר הערעור ניתן להגיש ערעור פעם נוספת לבית משפט העליון רק לאחר קבלת רשות, כלומר יש צורך להגיש בקשה מיוחדת עם טעמים משפטיים כבדי משקל רק בשביל לשכנע את בית המשפט העליון כי יש צורך לשמוע ערעור שני, ובית המשפט נדרש להחליט אם בכלל יש מקום לדון בערעור והוא אף יכול לדחות את הערעור על הסף.

לבית משפט של ערעור יש את כל הסמכויות של בית המשפט המקורי, ויכול להרשיע נאשם מקום שבית משפט זיכה, לזכות מקום שבו בית משפט הרשיע, להחמיר בעונש או לחילופין להקל, ואף להחזיר את התיק חזרה לבית המשפט המקורי.

עו"ד ישר יעקובי עומד בראש המשרד, נבחר לא פעם על ידי חברת הדרוג הבינלאומית Dun @ Bradstreet כאחד הטובים בארץ. ישר יעקובי סיים לימודיו באוניברסיטת תל אביב בשנת 1998 ומשלב לצד הפרקטיקה המשפטית חניכת סטודנטים מאוניברסיטת בר-אילן במסגרת הקליניקה במשפט פלילי ע"ש ד"ר דוד וינר ז"ל. בנוסף, עו"ד יעקובי נושא הרצאות לעורכי דין במסגרת לשכת עורכי הדין ופורומים נוספים. משרדו של עו"ד יעקובי פועל במסירות כבר כ- 19 שנים, כאשר הוא וצוות משרדו, מעניקים טיפול מסור ומקצועי ללקוחותיו.

עורך דין ישר יעקובי בתקשורת

ראיון עם עו"ד ישר יעקובי בערוץ 13 – כריתת ריאה שלא לצורך

הההתעלומה במגדל העמק: התאבד או נרצח? כתבה ב"שישי עם איילת חסון" בערוץ 10 בהשתתפות עורך הדין ישר יעקובי

התנהלות לא אכפתית וחסרת אחריות

מהצלחותיו של עורך דין ישר יעקובי

זיכוי קצין משטרה שהואשם באונס קטינה (41021-08-15)

בתיק זה נדרש עורך דין ישר יעקובי להגן על קצין משטרה שהואשם על ידי קטינה בביצוע מעשי אונס כלפיה. מדובר היה בלקוח שהוא קצין משטרה מוערך, בעל מוניטין, אשר הכחיש בתוקף את הכל. כתב אישום שהוגש נגדו ייחס לו עבירות מין קשות מאוד שהתמשכו על פני תקופה ארוכה. ניהול התיק דרש בקיעות ומקצועיות רבה ולאחר עבודה עצומה של צוות ההגנה ולימוד אופייה של המתלוננת התגלה, שהיא הייתה מצויה במצב נפשי רגיש עקב בעיות שלא היו קשורות בלקוח, מה שהוביל בסופו של דבר לזיכויו של לקוח בבית משפט.

קרא עוד


זיכוי בתיק אונס (56852-09-14)

לקוח של עו"ד פלילי ישר יעקובי נקלע לסיטואציה מאוד לא נעימה. ידידה שלו הגישה נגדו תלונה למשטרה, שלפיה הוא אנס אותה. לדבריה, הלקוח (שבמהרה נעצר והפך לנאשם) הגיע לביתה בשעת ערב מאוחרת, הציג עצמו בשמו של אדם אחר, ולאחר שהיא פתחה את הדלת הוא התפרץ לתוכה, נעל את דלת הכניסה מבפנים ואנס אותה בצורה אכזרית. כידוע, במדינת ישראל, יש למשטרה נטייה להאמין למתלוננות יותר מאשר לחשודים, גם אם יש סתירות כאלה ואחרות בדבריהן. במקרה זה, בחינה מדוקדקת של כל פרט ופרט, חקירה עצמאית משלימה וחקירה נגדית נוקבת של עדי התביעה בבית המשפט שביצע הסנגור – כל אלה הובילו לגילוי הפרה חמורה של היחידה החוקרת שניסתה להעלים פרטים שהיו לטובת הנאשם. הלקוח זוכה מכל אשמה ושוחרר ממעצר באולם בית המשפט.

קרא עוד


ערוץ 10 כתב על עורך דין יעקובי כך: "יעקובי שונה מרוב עורכי הדין בנוף של היום בכך שהוא מעדיף לנהל משפטים שלמים מאשר לומר ללקוח שלו ׳עדיף לך לקחת את עסקת הטיעון׳."

אם אתם זקוקים לייעוץ איך עדיף לנהוג בשאלות הקשורות למשפט פלילי – בעת זימון לחקירה, מעצר, ניהול תיק פלילי בבית משפט, בשלבי הגשת ערעור, או בכל שאלה אחרת שקשורה לפלילים – אתם יכולים לפנות אלינו בטלפון 052-3200009 או לפנות דרך האתר.
שלח לנו הודעה
Please leave this field empty.