Confirm that the meta-tag is visible by visiting https://yashar-law.co.il/ and viewing the HTML source.
ישר יעקובי משרד עורכי דין
במקרים דחופים חייגו: 052-3200009

מעצר

מעצר של אדם הינו אירוע טראומתי, שיכול לשנות את חייו ללא הכר אם הוא לא עבריין "מקצועי" שמורגל לכך. המעצר, קשה ככל שיהיה, השלכתיו עשויות להיות קשות פי כמה אם המשטרה תצליח לבלבל או לשבור את העצור או אפילו תגרום לו להודות בחשדות בהן הוא חשוד.

דוגמה מצויינת לכך זה עניינו של זדורוב. קשה להאמין, אבל אם לא היה מודה, לא היה מורשע ברצח. כיוון שמלבד העובדה שהוא הודה בחקירה, אין כל ראיה נוספת אשר על בסיסה ניתן להרשיעו.

לא מעט אנשים, אשר אינם מורגלים לבתי מעצר, נופלים במלכודות של המשטרה, מתבלבלים בחקירה ומוצאים את עצמם בהליך פלילי ארוך ומייגע. נדרשת מומחיות על מנת לתמרן בין המלכודות השונות אשר המשטרה מפזרת לאורך כל הדרך.

עורך דין פלילי ישר יעקובי מייצג לא מעט אנשים מן השורה, מתוך הבנה כי עזרה אמיתית ללקוח תצמח רק משילוב של תמיכה מקצועית משפטית עם תמיכה נפשית המתאימה למידותיו של הלקוח.

להלן סקירה כללית על סוגי המעצר:

מעצר ימים

בשלב החקירה המשטרתית, במקרים מסוימים המשטרה תבקש לעצור את החשוד לצורך החקירה. מדובר במעצר המכונה מעצר ימים, כיוון שהוא נועד למספר ימים עד לסיום החקירה. עם מעצרו של אדם, המשטרה מחויבת להביא את העצור תוך 24 שעות בפני שופט, וככל שהמשטרה תבקש להמשיך להחזיק את החשוד במעצר יש צורך בהחלטת שופט לעניין.

בית משפט יכול להאריך מעצרו של אדם בשלב החקירה ממספר סיבות. הסיבה המרכזית להארכת מעצר בשלב החקירה היא שהמשטרה מבקשת לחקור את החשוד כאשר נטען כי ישנו חשש אם החשוד ישוחרר הוא ישבש הליכי חקירה ומשפט. סיבה נוספת להארכת מעצרו של אדם בשלב החקירה היא המסוכנות הנשקפת מאותו חשוד, אף שמדובר בחשדות בלבד. כאשר מתרחש אירוע חמור, כגון פציעה חמורה, תקיפה או כל אירוע המשקף מסוכנות, המשטרה תבקש להאריך מעצר בשל ההחשש ממסוכנותו של אותו אדם.

כאמור, מעצר ימים נועד לצרכי חקירה בלבד, וכאשר פעולות החקירה מסתיימות, יש לשחרר את העצור, וככל שהמדינה סבורה אחרת, הפרקליטות נדרשת להגיש הצהרת תובע או כתב אישום.

מעצר עד תום הליכים / החלטה אחרת

כאשר אדם מצוי במעצר והפרקליטות הגישה כתב אישום נגדו, יחד עם כתב האישום הפרקליטות מגישה לא פעם בקשת מעצר עד תום הליכים. כיוון שבשלב זה הוגש כתב אישום, ניתן בשלב זה לדרוש את קבלת מלוא חומר החקירה.

הסיבה המרכזית למעצרו של אדם לאחר כתב אישום היא שאלת מסוכנותו של אדם, והאם ישנה חלופת מעצר אשר מספיקות להפיג את החששות השונות. שאלת מסוכנותו של אדם נבחנת לאור המעשה המיוחס לנאשם, לעברו הפלילי ולשיקולים נוספים. אולם בכל שלב ושלב, ניתן לבקש מבית המשפט לשחרר אדם, בין אם לחלופת מעצר, מעצר בית, איזוק אלקטרוני, ובית משפט מחויב לבחון את חלופת המעצר בכל שלב ושלב. עד להחלטה סופית בבקשה, העצור יהיה בסטאטוס של עצור עד החלטה אחרת, ואולם החלטה סופית בבקשה הינה החלטה עד לתום הליכים, בין אם מדובר בהחלטה לשחרור באופן מוחלט או בתנאים מגבילים או מעצר עד תום הליכים.

עו"ד ישר יעקובי עומד בראש המשרד, נבחר לא פעם על ידי חברת הדרוג הבינלאומית Dun @ Bradstreet כאחד הטובים בארץ. ישר יעקובי סיים לימודיו באוניברסיטת תל אביב בשנת 1998 ומשלב לצד הפרקטיקה המשפטית חניכת סטודנטים מאוניברסיטת בר-אילן במסגרת הקליניקה במשפט פלילי ע"ש ד"ר דוד וינר ז"ל. בנוסף, עו"ד יעקובי נושא הרצאות לעורכי דין במסגרת לשכת עורכי הדין ופורומים נוספים. משרדו של עו"ד יעקבי פועל במסירות כבר כ- 19 שנים, כאשר הוא וצוות משרדו, מעניקים טיפול מסור ומקצועי ללקוחותיו.

עורך דין ישר יעקובי בתקשורת

ראיון עם עו"ד ישר יעקובי בערוץ 13 – כריתת ריאה שלא לצורך

הההתעלומה במגדל העמק: התאבד או נרצח? כתבה ב"שישי עם איילת חסון" בערוץ 10 בהשתתפות עורך הדין ישר יעקובי

התנהלות לא אכפתית וחסרת אחריות

מהצלחותיו של עורך דין ישר יעקובי

זיכוי קצין משטרה שהואשם באונס קטינה (41021-08-15)

בתיק זה נדרש עורך דין ישר יעקובי להגן על קצין משטרה שהואשם על ידי קטינה בביצוע מעשי אונס כלפיה. מדובר היה בלקוח שהוא קצין משטרה מוערך, בעל מוניטין, אשר הכחיש בתוקף את הכל. כתב אישום שהוגש נגדו ייחס לו עבירות מין קשות מאוד שהתמשכו על פני תקופה ארוכה. ניהול התיק דרש בקיעות ומקצועיות רבה ולאחר עבודה עצומה של צוות ההגנה ולימוד אופייה של המתלוננת התגלה, שהיא הייתה מצויה במצב נפשי רגיש עקב בעיות שלא היו קשורות בלקוח, מה שהוביל בסופו של דבר לזיכויו של לקוח בבית משפט.

קרא עוד


זיכוי בתיק אונס (56852-09-14)

לקוח של עו"ד פלילי ישר יעקובי נקלע לסיטואציה מאוד לא נעימה. ידידה שלו הגישה נגדו תלונה למשטרה, שלפיה הוא אנס אותה. לדבריה, הלקוח (שבמהרה נעצר והפך לנאשם) הגיע לביתה בשעת ערב מאוחרת, הציג עצמו בשמו של אדם אחר, ולאחר שהיא פתחה את הדלת הוא התפרץ לתוכה, נעל את דלת הכניסה מבפנים ואנס אותה בצורה אכזרית. כידוע, במדינת ישראל, יש למשטרה נטייה להאמין למתלוננות יותר מאשר לחשודים, גם אם יש סתירות כאלה ואחרות בדבריהן. במקרה זה, בחינה מדוקדקת של כל פרט ופרט, חקירה עצמאית משלימה וחקירה נגדית נוקבת של עדי התביעה בבית המשפט שביצע הסנגור – כל אלה הובילו לגילוי הפרה חמורה של היחידה החוקרת שניסתה להעלים פרטים שהיו לטובת הנאשם. הלקוח זוכה מכל אשמה ושוחרר ממעצר באולם בית המשפט.

קרא עוד


ערוץ 10 כתב על עורך דין יעקובי כך: "יעקובי שונה מרוב עורכי הדין בנוף של היום בכך שהוא מעדיף לנהל משפטים שלמים מאשר לומר ללקוח שלו ׳עדיף לך לקחת את עסקת הטיעון׳."

אם אתם זקוקים לייעוץ איך עדיף לנהוג בשאלות הקשורות למשפט פלילי – בעת זימון לחקירה, מעצר, ניהול תיק פלילי בבית משפט, בשלבי הגשת ערעור, או בכל שאלה אחרת שקשורה לפלילים – אתם יכולים לפנות אלינו בטלפון 052-3200009 או לפנות דרך האתר.
שלח לנו הודעה
Please leave this field empty.