Confirm that the meta-tag is visible by visiting https://yashar-law.co.il/ and viewing the HTML source.
ישר יעקובי משרד עורכי דין
במקרים דחופים חייגו: 052-3200009

כתב אישום

כתב אישום הוא המסמך הפותח את ההליך הפלילי. ברגע שמוגש כנגד אדם כתב אישום, אותו אדם מוגדר "נאשם" ובשלב זה מתחיל ההליך המשפטי. מדובר במסמך אשר מוגש על ידי הפרקליטות או התביעה המשטרתית או כל תובע מוסמך אחר, ובו מפורטת המסכת העובדתית המיוחסת לנאשם לצד העבירות המיוחסות לו.

כתב אישום הינו ציון דרך משמעותי בהליך הפלילי. משמעותו של הגשת כתב אישום על ידי המדינה היא שהפרקליטות מעמידה את הנאשם לדין ודורשת מבית המשפט לדון את הנאשם. הגשת כתב אישום נעשית לאחר שהפרקליטות סבורה כי תמה החקירה המשטרתית ושיש בחומר שמשטרה אספה די כדי להביא להרשעתו של אדם. עם הגשת כתב האישום, החשוד הופך מסטאטוס של חשוד לנאשם.

גם בשלב זה, עוד בטרם ניגשים לניהול ההוכחות יש מה לעשות, ולצורך כך מבקשים לצלם את כל חומר החקירה ולעיין בראיות בתיק לצורך גיבוש עמדה.

חזרה מכתב אישום

ביטול כתב האישום מהווה ביטול התיק הפלילי. לתביעה יש אפשרות בכל עת לחזור מכתב האישום ברשות בית המשפט, אולם יש משמעות למועד בו התביעה מחליטה לחזור מהאישום.

אם התביעה מחליטה לחזור מהאישום בטרם השיב הנאשם לכתב האישום, אזי בית המשפט יבטל את האישום. המשמעות של ביטול כתב האישום הינה שהתיק הפלילי נסגר, אך לתביעה ישנה אפשרות להגיש מחדש את התיק.
אם התביעה מחליטה לחזור מהאישום לאחר שהנאשם נתן מענה אז בית המשפט יזכה את הנאשם מהאישום.

שימוע לפני הגשת כתב אישום

כאשר התביעה מבקשת להעמיד אדם לדין בכתב אישום המייחס לו עבירה מסוג פשע, עבירה שהעונש הקבוע לצידה מעל 3 שנים, מחויבת התביעה להודיע מראש על כוונתה להגיש כנגד אותו אדם כתב אישום. יידוע זה נועד לאפשר לחשוד לפנות אל התביעה בבקשה מנומנקת על מנת להימנע מהגשת כתב האישום. לצורך בקשה זו, לחשוד יש 30 יום מעת קבלת הודעת היידוע לצורך הגשת בקשה זו.

עו"ד ישר יעקובי עומד בראש המשרד, נבחר לא פעם על ידי חברת הדרוג הבינלאומית Dun @ Bradstreet כאחד הטובים בארץ. ישר יעקובי סיים לימודיו באוניברסיטת תל אביב בשנת 1998 ומשלב לצד הפרקטיקה המשפטית חניכת סטודנטים מאוניברסיטת בר-אילן במסגרת הקליניקה במשפט פלילי ע"ש ד"ר דוד וינר ז"ל. בנוסף, עו"ד יעקובי נושא הרצאות לעורכי דין במסגרת לשכת עורכי הדין ופורומים נוספים. משרדו של עו"ד יעקובי פועל במסירות כבר כ- 19 שנים, כאשר הוא וצוות משרדו, מעניקים טיפול מסור ומקצועי ללקוחותיו.

עורך דין ישר יעקובי בתקשורת

ראיון עם עו"ד ישר יעקובי בערוץ 13 – כריתת ריאה שלא לצורך

הההתעלומה במגדל העמק: התאבד או נרצח? כתבה ב"שישי עם איילת חסון" בערוץ 10 בהשתתפות עורך הדין ישר יעקובי

התנהלות לא אכפתית וחסרת אחריות

מהצלחותיו של עורך דין ישר יעקובי

זיכוי קצין משטרה שהואשם באונס קטינה (41021-08-15)

בתיק זה נדרש עורך דין ישר יעקובי להגן על קצין משטרה שהואשם על ידי קטינה בביצוע מעשי אונס כלפיה. מדובר היה בלקוח שהוא קצין משטרה מוערך, בעל מוניטין, אשר הכחיש בתוקף את הכל. כתב אישום שהוגש נגדו ייחס לו עבירות מין קשות מאוד שהתמשכו על פני תקופה ארוכה. ניהול התיק דרש בקיעות ומקצועיות רבה ולאחר עבודה עצומה של צוות ההגנה ולימוד אופייה של המתלוננת התגלה, שהיא הייתה מצויה במצב נפשי רגיש עקב בעיות שלא היו קשורות בלקוח, מה שהוביל בסופו של דבר לזיכויו של לקוח בבית משפט.

קרא עוד


זיכוי בתיק אונס (56852-09-14)

לקוח של עו"ד פלילי ישר יעקובי נקלע לסיטואציה מאוד לא נעימה. ידידה שלו הגישה נגדו תלונה למשטרה, שלפיה הוא אנס אותה. לדבריה, הלקוח (שבמהרה נעצר והפך לנאשם) הגיע לביתה בשעת ערב מאוחרת, הציג עצמו בשמו של אדם אחר, ולאחר שהיא פתחה את הדלת הוא התפרץ לתוכה, נעל את דלת הכניסה מבפנים ואנס אותה בצורה אכזרית. כידוע, במדינת ישראל, יש למשטרה נטייה להאמין למתלוננות יותר מאשר לחשודים, גם אם יש סתירות כאלה ואחרות בדבריהן. במקרה זה, בחינה מדוקדקת של כל פרט ופרט, חקירה עצמאית משלימה וחקירה נגדית נוקבת של עדי התביעה בבית המשפט שביצע הסנגור – כל אלה הובילו לגילוי הפרה חמורה של היחידה החוקרת שניסתה להעלים פרטים שהיו לטובת הנאשם. הלקוח זוכה מכל אשמה ושוחרר ממעצר באולם בית המשפט.

קרא עוד


ערוץ 10 כתב על עורך דין יעקובי כך: "יעקובי שונה מרוב עורכי הדין בנוף של היום בכך שהוא מעדיף לנהל משפטים שלמים מאשר לומר ללקוח שלו ׳עדיף לך לקחת את עסקת הטיעון׳."

אם אתם זקוקים לייעוץ איך עדיף לנהוג בשאלות הקשורות למשפט פלילי – בעת זימון לחקירה, מעצר, ניהול תיק פלילי בבית משפט, בשלבי הגשת ערעור, או בכל שאלה אחרת שקשורה לפלילים – אתם יכולים לפנות אלינו בטלפון 052-3200009 או לפנות דרך האתר.
שלח לנו הודעה
Please leave this field empty.