Confirm that the meta-tag is visible by visiting https://yashar-law.co.il/ and viewing the HTML source.
ישר יעקובי משרד עורכי דין
במקרים דחופים חייגו: 052-3200009

הסדרת מעמד וזכויות של בני זוג

עו"ד ישר יעקובי עומד בראש המשרד, נבחר לא פעם על ידי חברת הדרוג הבינלאומית Dun @ Bradstreet כאחד הטובים בארץ. ישר יעקובי סיים לימודיו באוניברסיטת תל אביב בשנת 1998 ומשלב לצד הפרקטיקה המשפטית חניכת סטודנטים מאוניברסיטת בר-אילן במסגרת הקליניקה במשפט פלילי ע"ש ד"ר דוד וינר ז"ל. בנוסף, עו"ד יעקובי נושא הרצאות לעורכי דין במסגרת לשכת עורכי הדין ופורומים נוספים. משרדו של עו"ד יעקובי פועל במסירות כבר כ- 19 שנים, כאשר הוא וצוות משרדו, מעניקים טיפול מסור ומקצועי ללקוחותיו.

ידועים בציבור, חלוקת רכוש והסכמי חיים משותפים:

תיאור כללי של זוגות ידועים בציבור:

בשנים האחרונות אנו עדים לכך זוגות רבים חיים כיום ללא שהם נישאים בנישואין אזרחיים או דתיים, ומנהלים משק בית משותף, מוכרים כבני זוג וקיימת רמת שיתוף עמוקה ביניהם ומעמדם הוא כשל ידועים בציבור.

ידועים בציבור היא הגדרה כוללנית ומתייחסת לבני זוג שבחרו שלא להינשא, זוגות חד מיניים, בני זוג שלא יכולים להינשא מסיבות כאלה ואחרות ( כמו לדוג' כהן וגרושה).

מעמדם של ידועים בציבור דומה לזוגות נשואים אך לא זהה:

בהרבה מובנים מעמדם של ידועים בציבור המנהלים אורח חיים משותף ומנהלים משק בית משותף דומה למעמדם של זוגות נשואים ( אך לא זהה).

העובדה שהקשר הזה הוא קשר הדוק מצד אחד אך ללא נישואים יש צורך ברור להסדיר את החיים המשותפים בהסכם של חיים משותפים:

במיוחד במצב של בני זוג ידועים בציבור החיים יחד יש צורך ברור להסדיר את הנושאים המלווים את חייהם במסגרת של הסכם חיים משותפים

חשיבות עריכת הסכם כזה היא אפילו גבוהה יותר מאשר בני זוג נשואים.

בזוגות נשואים עצם הנישואין מהווה הוכחה כי בכוונת הצדדים כי הרכוש יהיה משותף ( אלא אם הוצא והוחלט אחרת בהסכם ממון) וחלוקת הנכסים תיעשה על פי חוק יחסי ממון מסדיר חלוקת הנכסים בחוק יחסי ממון.

בין ידועים בציבור עלול להיווצר ערפל הנובע מהקלות של פירוק הקשר ( שכן כאמור התרת הקשר אינה כרוכה בהליך ממוסד), מהגדרה בלתי ברורה ומדוייקת של פירוק החיים המשותפים ויש צורך להוכיח את נסיבות פירוק הקשר וכדומה.

בניגוד לזוגות נשואים, צד הטוען לחלוקת רכוש בדרך מסויימות צריך לתמוך את טענותיו בראיות.

כך דוג' כאשר בני זוג הקימו עסק משותף ובעת פרידה עלולה להיות מחלוקת באשר לחלוקת העסק, נסיבות ודרך חלוקת העסק כדי שצד חד לא יוציא את השותף לעסק ללא שהוא מקבל את חלקו בעסק המשותף אותו הקימו.

יש חשיבות כאשר צד אחד מביא למערכת הזוגית כספים ממקורות עצמאיים או שהצדדים מעוניינים לרכוש נכסים משותפים וכיוצ"ב.

הפתרון המיטבי הוא לערוך צוואה והסכם חיים משותפים:

הפתרון המיטבי של בני זוג החיים תחת קורת גג אחת ומנהלים אורח חיים משותף וזוגי ידוע הוא לערוך צוואה והסכם חיים משותפים.

זוגות חד מיניים

זוגיות ואהבה היא המזון המזין כל אדם.

לזוגות חד מיניים החולקים חיים משותפים ומקיימים משק בית משותף יש זכויות רבות כשל ידועים בציבור.

גם הגדרה זו טומנת בחובה בעיות בעת החיים המשותפים כמו גם בעת פרידה ויש צורך להסדיר את מערכת החיים המשותפים, חלוקת הנכסים וכדומה באמצעות הסכמי חיים משותפים מתאימים, צוואות וכדומה.

גם כאשר יש כוונה להביא ילדים משותפים לעולם כדאי להסדיר מערכת התקשרות זו שתבחן ותגדיר את כוונות הצדדים, מהותה, תקבע הסדרים וכדומה.

ידועים בציבור ופנסית שאירים

זוגות רבים חיים בזוגיות במתכונת של ידועים בציבור.

לכאורה, מדובר במסגרת זוגית שנועדה להקל את נושאי הרכוש בין הצדדים בעת פרידה ונועדה לאפשר לצדדים להגדיר איזה רכוש הינו משותף ואיזה לא משותף.

עם זאת,  הגדת מעמד זה לא פותרת את כל הבעיות. כך לדוג' כאשר אחד מהצדדים נפטר בטרם עת, ולכאורה בן הזוג רשאי לקבל פנסיית שאירים מחברת הביטוח.

ובדיוק במצב קשה זה כאשר בן הזוג נותר ללא בן זוגו, עלול למצוא עצמו נטול פנסיית השאירים בשל האמור בתקנון חברת הביטוח.

ידועים בציבור היא הגדרה כוללנית ומתייחסת לבני זוג שבחרו שלא להינשא, זוגות חד מיניים, בני זוג שלא יכולים להינשא מסיבות כאלה ואחרות ( כמו לדוג' כהן וגרושה).

בהרבה מובנים מעמדם של ידועים בציבור המנהלים אורח חיים משותף ומנהלים משק בית משותף דומה למעמדם של זוגות נשואים ( אך לא זהה).

רצוי כי בני זוג ידועים בציבור החיים יחד יסדירו את הנושאים המלווים את חייהם במסגרת של הסכם חיים משותפים.

חשיבות עריכת הסכם כזה היא אפילו גבוהה יותר מאשר בני זוג נשואים שכן חוק יחסי ממון מסדיר חלוקת הנכסים בחוק יחסי ממון, ואילו בין ידועים בציבור עלול להיווצר ערפל הנובע מהקלות של פירוק הקשר ( שכן כאמור התרת הקשר אינה כרוכה בהליך ממוסד), מהגדרה בלתי ברורה ומדוייקת של פירוק החיים המשותפים ויש צורך להוכיח את נסיבות פירוק הקשר וכדומה.

יש חשיבות לדוג' כאשר בני זוג הקימו עסק משותף ובעת פרידה עלולה להיות מחלוקת באשר לחלוקת העסק, נסיבות ודרך חלוקת העסק כדי שצד חד לא יוציא את השותף לעסק ללא שהוא מקבל את חלקו בעסק המשותף אותו הקימו.

יש חשיבות כאשר צד אחד מביא למערכת הזוגית כספים ממקורות עצמאיים או שהצדדים מעוניינים לרכוש נכסים משותפים וכיוצ"ב.

שאלת הסדרת מעמד הצדדים כידועים בציבור הינה נושא רגיש שיש לטפל בו באופן מידי ( והכל בהתאם לאופי החיים האישי בין הצדדים) וכל זאת כדי למנוע בעיות בעתיד…

עורך דין ישר יעקובי בתקשורת

ראיון עם עו"ד ישר יעקובי בערוץ 13 – כריתת ריאה שלא לצורך

הההתעלומה במגדל העמק: התאבד או נרצח? כתבה ב"שישי עם איילת חסון" בערוץ 10 בהשתתפות עורך הדין ישר יעקובי

התנהלות לא אכפתית וחסרת אחריות

מהצלחותיו של עורך דין ישר יעקובי

זיכוי קצין משטרה שהואשם באונס קטינה (41021-08-15)

בתיק זה נדרש עורך דין ישר יעקובי להגן על קצין משטרה שהואשם על ידי קטינה בביצוע מעשי אונס כלפיה. מדובר היה בלקוח שהוא קצין משטרה מוערך, בעל מוניטין, אשר הכחיש בתוקף את הכל. כתב אישום שהוגש נגדו ייחס לו עבירות מין קשות מאוד שהתמשכו על פני תקופה ארוכה. ניהול התיק דרש בקיעות ומקצועיות רבה ולאחר עבודה עצומה של צוות ההגנה ולימוד אופייה של המתלוננת התגלה, שהיא הייתה מצויה במצב נפשי רגיש עקב בעיות שלא היו קשורות בלקוח, מה שהוביל בסופו של דבר לזיכויו של לקוח בבית משפט.

קרא עוד


זיכוי בתיק אונס (56852-09-14)

לקוח של עו"ד פלילי ישר יעקובי נקלע לסיטואציה מאוד לא נעימה. ידידה שלו הגישה נגדו תלונה למשטרה, שלפיה הוא אנס אותה. לדבריה, הלקוח (שבמהרה נעצר והפך לנאשם) הגיע לביתה בשעת ערב מאוחרת, הציג עצמו בשמו של אדם אחר, ולאחר שהיא פתחה את הדלת הוא התפרץ לתוכה, נעל את דלת הכניסה מבפנים ואנס אותה בצורה אכזרית. כידוע, במדינת ישראל, יש למשטרה נטייה להאמין למתלוננות יותר מאשר לחשודים, גם אם יש סתירות כאלה ואחרות בדבריהן. במקרה זה, בחינה מדוקדקת של כל פרט ופרט, חקירה עצמאית משלימה וחקירה נגדית נוקבת של עדי התביעה בבית המשפט שביצע הסנגור – כל אלה הובילו לגילוי הפרה חמורה של היחידה החוקרת שניסתה להעלים פרטים שהיו לטובת הנאשם. הלקוח זוכה מכל אשמה ושוחרר ממעצר באולם בית המשפט.

קרא עוד


ערוץ 10 כתב על עורך דין יעקובי כך: "יעקובי שונה מרוב עורכי הדין בנוף של היום בכך שהוא מעדיף לנהל משפטים שלמים מאשר לומר ללקוח שלו ׳עדיף לך לקחת את עסקת הטיעון׳."

אם אתם זקוקים לייעוץ איך עדיף לנהוג בשאלות הקשורות למשפט פלילי – בעת זימון לחקירה, מעצר, ניהול תיק פלילי בבית משפט, בשלבי הגשת ערעור, או בכל שאלה אחרת שקשורה לפלילים – אתם יכולים לפנות אלינו בטלפון 052-3200009 או לפנות דרך האתר.
שלח לנו הודעה
Please leave this field empty.